Крематорій

Конкурсна робота на кращу проєктну пропозицію будівлі крематорію на території Голосківського цвинтаря.

Дизайн / Архітектура Юрій Глобчак, Євген Лучик, Юрій Мельота, Юліанна Рибчинська, Денис Васільєв
Місцезнаходження Україна, Львів
Площа 1600 м²
Рік 2021

Про проєкт

Наша ідея крематорію полягала у використанні статичних форм та натуральних матеріалів, як символ настання спокою та єднання з природою після життя.
В кімнаті прощання мінімалізоване використання світла, використано світловий ліхтар, який символізує останній промінь життя.


Our idea of ​​the crematorium was to use static forms and natural materials as a symbol of peace and unity with nature after life.
In the farewell room the use of light is minimized, a light lantern is used, which symbolizes the last ray of life.

В інтер’єрі використано максимально багато природного світла, завдяки конструктивній схемі даху.
Транспортні пішохідні шляхи були розміщенні так, що люди не пересікаються з працівниками. З приміщення останнього прощання та залу очікування є прямий вихід на територію комплексу, що дозволяє людині максимально пережити подію і «перезавантажитися». Основна ідея вирішення фасаду є оздоблення матеріалами, що візуально розділяють великий об’єм будівлі, та оздоблюється двома типами матеріалами, алюмінієвим навісним фасадом, та декоративною штукатуркою під бетон.

Місцезнаходження

Для проєктної забудови виділена ділянка на території Голосківського цвинтаря у м. Львові з урахуванням планувальної структури кладовища. Розташоване кладовище у північно-західній частині Львова (Голоско, Шевченківський район), біля Брюховицького лісу.

Архітектура

Розроблена проєктна пропозиція крематорію є однією суцільною комплексною будівлею, що лаконічно вписана в існуюче середовище. Транспортні шляхи запроектовані, щоб розділити потоки відвідувачів та персоналу. Основна ідея полягає в круговому під’їзді до головного входу у комплекс та окремого заїзду обслуговуючого транспорту до технічної частини будівлі крематорію. Передбачене місце для зупинки автобусів похоронної процесії , також стоянку на 25 машиномісць у вхідній зоні будівлі , місце зупинки катафалків та паркомісця для обслуговуючого персоналу. Загальна кількість паркувальних місць 34. На території передбачено зону озеленення, репрезентативну зону , відпочинкову зону та зону колумбарію.

Головний вхід в будівлю орієнтований з парковки для відвідувачів. Вхідна група включає в себе приміщення вестибюлю, залу очікування та ритуального залу з допоміжними приміщеннями. Основний вхід для персоналу з південної сторони фасаду з можливістю під’їзду у комлекс катафалком для вигрузки померлих. Приміщення кремації межують з залом останнього прощання та основими технічнічними приміщеннями. Проєктована будівля складається з трьох корпусів. Вхідний з ритуальним залом висотою 4.2 м ,кремаційний з підвальним приміщенням загальною висотою 10,48 м та технічним з допоміжними приміщеннями висотою 3 м.

Пасхалки

Проєктна пропозиція будівлі крематорію естетично вписується в існуюче середовище територію кладовища з урахуванням усіх вимог технічного завдання. Правильне функціональне зонування дає змогу організовано задіяти всі процеси комплексу. Планувальне рішення дає можливість не пересікання потоків.

Команда

Юрій Глобчак
засновник, архітектор
Євген Лучик
директор, архітектор
Юрій Мельота
дизайнер інтер'єрів
Юліанна Рибчинська
архітектор, дизайнер інтер'єрів
Денис Васільєв
дизайнер інтер'єрів

Вас цікавить дизайн-проєкт?

Залиште свої контакти і ми зв’яжемося з вами!